Vobr Blaze

Кілька слів про майстер класи

і ставлення до них

Нерідко танцівники не дуже розуміють, що таке майстер-класи/воркшопи і яке має бути ставлення до них

Як вилучати з них користь і чому саме варто приділити увагу. Сьогодні, коли майстеркласи не дають тільки "мертві панди", надважливо зрозуміти що це таке і як їх оцінювати. Почнемо з того, що для отримання користі від класу важливий не тільки рівень і досвід лектора, але й ваш власний настрій. Якщо настрій вірний, то ви завжди будете розуміти куди і заради чого ви йдете і витрачаєте власні кошти. Всі ці види майстер - класів так або інакше корисні, якщо ви розумієте, яку саме користь з них ви можна винести для себе.

1. МК заради нової техніки, кроків або вправ

Очікування. Потрібна нова техніка, кроки, вправи і конкретні практичні поради та приклади
Аналіз. Лектор має володіти інформацією, мати великий словник кроків і технік, конкретно і зрозуміло пояснювати вправи і давати практичні завдання. Тут важливо пам'ятати, що дуже багато батл зірок і просто молоді та модні не мають достатньо досвіду та бажання, щоб добре і виразно донести інформацію, навіть якщо вони тричі перемогли в Juste Debout, хоча звичайно є винятки, але, все одно - це різні кухні .

2. МК заради перевірки навичок власного стилю

Очікування - це відомий і крутий танцівник, він, швидше за все дасть якусь зарубу, мозговинісну техніку або складну хорягу і мені цікаво, чи готовий я технічно, щоб її зловити, відтворити і показати впродовж одного класу
Аналіз. Теж досить непоганий вигляд класів, допомагає приборкати самолюбивість і змахнути пил сталих концепцій. Найчастіше, такі класи дають молоді батл зірки або просто відомі хореографи. Отримані навички знадобляться в командній роботі і роботі на сцені (театрі), де важливо швидко і без слів все вчити і підхоплювати один одного.

3. МК заради заряду

Очікування - цей тип нереально енергійний і позитивний, дуже хочу відчути це вживу і зарядитися емоційно для подальшої практики.
Аналіз. Гарний вид класів, де лектори частіше надихають і заряджають, ніж завантажують інфою. У кращих варіантах педагог володіє і харизмою і технікою, що робить такі класи ще більше корисними. Дуже радять танцівникам - початківців або тим, чия практика часто впирається в емоційні глухі кути.

4. Іду на МК, щоб "відчути стиль"

Очікування - цей ман танцює більше, ніж 100500 років і що б там не казали, але стиль іскрить з кожної пори його тіла. Дуже хочу відчути і перейняти для себе
Аналіз. Є танцівники, які навіть не дивлячись на те, що складно або незрозуміло викладають (хоча іноді все чітко), є втіленням стилю. Вони не женуться за перемогами, вони не переживають про рейтинги, вони просто вже з ніг до голови складаються з того, чим ми тільки починаємо займатися. Дуже добре тут аналізувати мову тіла і більше відчувати, ніж чекати пояснень. Такі класи корисні для тих, у кого є вже чіткі основи і досвід. Вони надихають і часто вказують потрібний напрямок у розвитку.

5. Іду на мк, щоб помацати "зірку"

Очікування - ой-ой-ой, він такий весь класний і відомий, він навіть танцював в шоу "Бог вселенського Танцполу" на каналі Караганда ТВ і ставив хореографію для вечері Йосипа Кабзона в палаці Кадирова
Аналіз. Тут усе зрозуміло. Прийшов, помацав, подивився, позворушувався, зробив фото для інсти, помріяв бути схожим на нього. Користь є, але, частіше за все, такий настрій не пов'язаний з навчанням, як таким.

6. Я фіг його знаю що це, але хочу спробувати ...

Очікування - все МК на одне лице, стало трохи нудно, треба здригнутися і піти на щось незрозуміле, щоб оцінити як моє тіло і мої вуха реагують на нові ритми, інфу і т.і.
Аналіз. Іноді корисно, навіть досить непогано, особливо якщо це те, чим раніше ви зовсім не займалися. Так іноді, хаус денсери і бібої йдуть на класи з модерн партеру або капоейри, а хіп-хоп танцівників заносить на контактну імпровізацію або сальсу. Якщо ви досить досвідчені у власній сфері, то такі експерименти з іншими стилями корисні і нерідко стають ривками у розумінні танцю і переосмисленні музики.

7. МК судді, тому що він судить блін...

Очікування - ну це нібито суддя, а я в батлі беруть участь. Раптом він побачить як я прагну і проведе мене в наступне коло. А я ще той шматочок, що він показав, коряво і неправильно в батл вставлю, щоб він зрозумів мій тотальний респект і ні в якому разі не злив мене ...
Аналіз. Звичайно настрій на МК суддів може бути дуже різний, але якщо він такий як вище написано, то користь, практично нульова. Крім того, плз зрозумійте, що те, що вам показали на МК треба відпрацьовувати в залі і на практиці хоча б пару місяців, до того, як ви зможете це адекватно застосовувати і заради Бога, не робіть це на батлах за 30 хвилин після МК - це нонсенс!

8. Це крутий теоретик, хочу подивитися, що він являє собою на практиці

Очікування - багато чого бачив, бачив що знає про що говорить, але про танці треба танцювати. Хочу подивитися в дії на нього, ну і заповнити прогалини в теоретичних питаннях, які мені цікаві
Аналіз. Якщо є зацікавленість в цьому питанні, то користь очевидна. Якщо вам це не цікаво, то і йти не варто, інакше, це буде схоже на контрольну з математики, де від вас чекають активності і знань, а ви думаєте про те, аби вас не запитали та коли вже можна звалити звідси. Далеко не всі теоретики можуть адекватно поділитися практичними навичками, але є маса тих, хто красавчик і в практиці і в теорії і це і заряджає і розширює ваші рамки. Раджу, в першу чергу тим, хто відчуває прогалини в теоретичних питаннях або збирається вести тренерську діяльність.
Звичайно ж - це далеко не всі види МК. Але важливо запам'ятати, що саме Ваше ставлення і настрій вирішує наскільки корисним той або інший клас буде для Вас. Бажаю продуктивної практики і потужного творчого заряду! Мир!

Дочитали до кінця! Що далі?

Далі — невеличке прохання. Будувати танцювальне лайфстайл медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів. А статті, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу. Для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. Ми не маємо спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша мета — не кількісні показники. Нам значно важливіше згуртувати навколо Udance Magazine активне і небайдуже ком'юніті, яке обожнює цікаві матеріали та розуміє, що quality journalism matters. Нам значно важливіше генерувати матеріали, які впливають і змінюють.

Читайте також статті