Vobr Blaze

Про структуру тренування

Для тих, хто починає вести заняття!

— Поясни, будь-ласка, структуру тренування для тих, хто починає вести заняття або не хоче впиратися в рафіновані правила, які виніс з наших вітчизняних псевдо-творчих вузів. Це особливо важливо для тих, хто не має доступ до майстер-класів і лекцій з танцювальної педагогіки або постійного спілкування з наставниками.
— Ок. Це велика і складна тема, де є різні підходи і погляди, але якщо в трьох словах то буде так.
Досвідчені вчителі танців і наставники знають, що структура заняття - це штука гнучка і залежить від багатьох моментів. Все залежить і від того, що ви хочете вивчити, від рівня групи, її моральної і фізичної кондиції і від того, які технічні можливості є у вашому залі: будь то татамі і акрокилим або просто 3 розбитих лавки совкового часу. Різноманіття технік і форм, звичайно ж, породжує і різноманіття підходів до їх вивчення.
Що можна сказати напевно, так це те, що монотонність і постійно однакова структура тренувань не тільки не допомагають зростанню танцюриста, але і суттєво уповільнюють його - так як звичка робить заняття нецікавими, що впливає на фокус, а значить і мотивацію. І якщо не говорити про занадто просунутих і авторських техніках, то точно можна сконцентруватися на певних структурних частинах, які в тренуваннях танцівників повинні бути присутніми, якщо ви хочете різнобічного розвитку техніки, креативності та фізичної кондиції.
Ритмічна розминка. Запам'ятайте, що сама по собі розминка вже повинна занурювати танцівників в ритм і, по факту, бути комплексом рухів для розігріву і легкої розтяжки, який виконується в ритм і синхронно з ведучим.
Опрацювання базових технік, залежно від стилю (груви, баунс, пози, прості техніки ізоляцій і потокові ритми)
Опрацювання словника стилю (базові кроки, їх варіації, їх застосування в імпровізації і просто рутини з базових кроків і їх варіантів)
Робота з ритмікою (Bodypercussion, клепінг, стомпінг, розбивання базової техніки на фази і створення різних ритмів). Сюди ж входить робота з грувом і імпровізація в різні ритм малюнки. Також розбір структури, види ритмів і музикальних композицій для танцівників вже більш просунутого рівня. А ще робота з динамікою, рівнем і простором.
Індивідуальні та групові вправи на розвиток навичок імпровізації, креативності та спонтанності.
Основи акробатики, танцювальна акробатика, вправи на адаптацію акробатичних навичок в імпровізацію.

Джем. При цьому важливо розуміти, що вам самим доведеться довго показувати приклад, поки не з'явиться традиція фрістайлу при кожній нагоді.
Це, звичайно не всі структурні елементи і можна продовжувати ще, але це той арсенал, який реально працює. Розуміючи, що час тренувань у деяких не більше, ніж півтори години і все це не вмістити - вам самим потрібно вибудовувати пріоритети і періодично додавати або прибирати ті чи інші частини, в залежності від потреб.
Головне - не перетворювати тренувальний процес в нудну жуйку, яка завжди відбувається сіро і за накатаною схемою.
Vobr Blaze

Дочитали до кінця! Що далі?

Далі — невеличке прохання. Будувати танцювальне лайфстайл медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів. А статті, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу. Для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. Ми не маємо спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша мета — не кількісні показники. Нам значно важливіше згуртувати навколо Udance Magazine активне і небайдуже ком'юніті, яке обожнює цікаві матеріали та розуміє, що quality journalism matters. Нам значно важливіше генерувати матеріали, які впливають і змінюють.

Читайте також статті