Vobr Blaze

Посил стилю

Або про тих, хто звик звертати увагу на те, куди він прямує.

Сьогодні, треба визнати, багато хто просто дивиться в той бік, куди його голову розвернули соцмережі або великі медіа ресурси. Але є і ті, які не втрачатимуть 30% свого життя на те, що просто в мережі на хайпі. Це не спроба когось принизити чи піднести - це так і є насправді.
З іншого боку, коли танець (стиль) зароджується і проходить фазу становлення, то тут хайп грає як гарну, так погану роль, так би мовити. Якщо у стилю немає свого посилу, стану і якоїсь внутрішньої атмосфери, то незабаром, він дуже швидко поступається своїм місцем новим трендам, залишаючись лише туманним серпанком спогадів в умах його недавніх фанатів. Так було з багатьма клубними стилями рейв культури, які з дуже популярних швидко стали "відомими вельми в вузьких колах". Що ж стосується стилів, які пройшли відбір часом то тут, саме внутрішній посил і розуміння вектору розвитку не тільки в творчому плані, а й у особистісному, зіграли важливу роль.
Я розумію, що є люди, які танцюють хіп-хоп, тому що бабуся в ДК працює і зручно, або тому що кращий друг Льоха вирубає, якщо не прийду на треню і т.і. Але завжди є ті, хто свідомо обрав вектор стилю. Давайте трохи розкриємо його, щоб не було так, що ми кричимо мати наліво і направо, а на думці маємо, що це побажання добра і миру.
Брейкінг
Один з найбільш морально сильних стилів хіп-хоп культури
Трансформація негативу в позитив. Постійна робота над собою і своїм поглядом на реальність. Довіра тільки власному досвіду, але не політикам, традиціям і т.і. Шлях війна - де розвиток приходить тільки з потом, болем і переступаючи через страх. У всьому винен тільки той, хто йде цим шляхом, тому звинувачувати нікого. Стій на своєму, якщо впевнений, а якщо не впевнений, то навіть не озвучуй власної думки. "Оригінальність - це твій внутрішній світ, а не пір'я іншого кольору".
Хіп-хоп денс
Хоча зміст багатьох форм відрізняється, основним посилом, все ж, є підтримка спільних рис відношення культури (дивіться Брейкінг), але трохи в більш м'якому варіанті.
Де особливі відносини (стан) з музикою дають якийсь творчий прорив і зрілість особистості. У свою чергу, це може загнати в пастку его, коли тусити і бути на очах - це найголовніше, але і це можливо використовувати, щоб вчасно зупинитися і зрозуміти, що все є частиною загальної культури і приниження когось - це лише відстрочене приниження себе самого, яке повернеться з відсотками.
Фанкові стилі
Папінг, локінг
Насолода життям і чітка установка про те, що не потрібно бути гангстером або напряжним гопником, щоб тебе поважали. Залишайся в гарному настрої, на позитиві, роби те, що подобається, слухай те, що подобається, одягайся яскраво, використовуй час для отримання позитивних емоцій. Тренуйся так, щоб самого перло. не роби вигляд - а будь. Не пре - не роби!
Хаус
Тут все, що пов'язане з догмами будь-якої культури, розчиняється
Це як храм. Всі хто прийшов до храму - під захистом вібрацій цього будинку. Хаус не звертає увагу на ваші погляди, рівень і те, як ви виглядаєте. Він для того, щоб ви забули, що ви чогось там хочете досягти, що дехто гірше або краще, забули, що вас можуть обговорювати і самі позбулися звички оцінювати. Тут просто момент - той момент, де грає музика. Цей шаманський ритуал, який зупиняє думки і просто робить вас частиною музики. Хаус нічого вам не обіцяє, але немов показує, що всі проблеми починаються в нас самих, в наших внутрішніх війнах.
А батли - це лише механізми задля згуртування послідовників, щоб дати їм мотивацію суперництва, якщо іншої їм не вистачає. І саме розуміння посилу стилю дає нам бачення, куди ми йдемо і як це виникло.

Отже, не потрібно фантазувати про те, що наприклад Воуг (часто запитують) - про любов і т.і. Це відмінний стиль, але його основа і характер - це закрите співтовариство, яке шукало гіпертрофованої слави і захисту, де образ, важливіший за зміст, речі важливіші рухів, а гроші і кокаїн важливіші за людей. Фешн денс культура - вона така. І звичайно, багато хто скаже - ні зараз це не так. Все так. Ви просто не практикуєте Воуг - а копіюєте його зовнішню форму, ставлячись до нього просто як до форми вираження через рухи - і це не суть стилю, а данина моді (що саме по собі непогано) Одна справа, коли ви просто хореограф або професійний танцівник, який збирає модні течії - інше, коли ви зараховуєте себе до якогось співтовариства. Різниця істотна. А якщо ви вивчите весь матеріал, фільми, статті, історії життя ікон стилю, то все зрозумієте.
У кожного свій вайб, своя внутрішня вібрація і кажуть, що не ми вибираємо шлях, а він нас. Можливо так і є. Всім світу і Добра! Знайте, куди веде шлях.

Дочитали до кінця! Що далі?

Далі — невеличке прохання. Будувати танцювальне лайфстайл медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів. А статті, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу. Для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. Ми не маємо спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша мета — не кількісні показники. Нам значно важливіше згуртувати навколо Udance Magazine активне і небайдуже ком'юніті, яке обожнює цікаві матеріали та розуміє, що quality journalism matters. Нам значно важливіше генерувати матеріали, які впливають і змінюють.

Читайте також статті