#Skyba

Що таке ArrangeUs?

Ексклюзивне інтерв'ю з розробником додатку Андрієм Стефанчуком

Факт. На початку липня вийшов реліз надзвичайно корисного застосунка ArrangeUs для хореографів, які працюють з командами і формейшенами. Автором додатку виявився молодий український девелопер зі Львова, який захоплюється сучасними танцями. Наразі застосунок доступний виключно для iOS як для iPhone так і для iPad.
Апка коштує лише долар, але натомість вона вміє дуже багато корисних речей. Те, що раніше ви малювали олівцем на папері, тепер ви дуже швидко можете перенести на власний смартфон або планшет.
ArrangeUs app for iPhone and iPad only
Dance formations made easy
Що ви можете в ArrangeUs?
Огляд застосунка
Налаштовувати сцену 
Змінювати її розміри під власні потреби
Налаштовувати танцівників
Дописувати імена своїх танцівників і змінювати їхні кольори
Переглядати дії
Дивитись анімаційні перелаштування вашої команди
Коментувати позиції
Залишати коментарі до кожної позиції танцівників
Корегувати дії
Скасувати будь-які ваші дії
Зберігати пресети
Зберігати свої найкращі ідеї у власній колекції пресетів
Ми познайомились з автором застосунка, Андрієм Стефанчуком, і попросили у нього про невеличке інтервью, ексклюзивно для Udance Magazine
— Андрій, розкажи про себе, де ти танцюєш, чим взагалі займаєшся або цікавишся?
— Коли мене просять розказати про себе, то люблю почати з фрази - “Я Андрій і я люблю танцювати”. Танцюю суто для власного задоволення і ніколи не планував займатися цим професійно. Танці для мене це як інший світ, в якому можна показати і розказати абсолютно все, що завгодно. Танцюю вже майже 10 років і цей вогонь з кожним разом розгоряється все більше і більше - після кожного класу, кожного кемпу, кожного виступу розумієш наскільки це класно і наскільки це заряджає, а ще бачиш що є куди рости і працюєш далі. Найбільш улюблені стилі - це хіп-хоп і джаз-фанк, хоча з часом почав розуміти, що кожен стиль по - своєму крутий і полюбив хореографію, як таку. Рідна для мене студія - це iLike Dance Complex у Львові - танцював я з ними з першого дня її заснування.
Танцюю суто для власного задоволення і ніколи не планував займатися цим професійно. Танці для мене це як інший світ, в якому можна показати і розказати абсолютно все, що завгодно
— Ще одним моїм захопленням є програмування, яке є моєю основною зайнятістю. Я створюю мобільні додатки для айфонів, і як і танці, це для мене свого роду мистецтво. Кожного дня ти розвиваєшся, експерементуєш і створюєш класні застосунки для людей, щоб вони усміхалися і використовували телефон з найбільшою користю.
Декілька коротких фактів про мене:
- Люблю подивитися якісний серіальчик (ідеально, коли ще можна покодити паралельно).
- На карантині полюбив куховарити і створювати власні кулінарні шедеври.
- Надзвичайно люблю колекціонувати речі - маю колекцію Funko-Pop фігурок, які заполонили мій стіл.
- Також маю колекцію обгорток з батончиків Kit-Kat - вже назбирав 33 штуки.
- Захоплююсь настольними іграми і теж назбирав їх чимало.
— Як народилася ідея створення застосунку?
— Коли в універі потрібно було обирати тему для диплому, то я вже працював iOS розробником і танцював довгий час. Тому для мене було очевидним, що я зроблю мобільний додаток, який буде корисним для танцівників. Перше, що прийшло в голову - це була ідея створити додаток для візуалізації малюнків на сцені, оскільки я неодноразо бачив як хореографи мучились з блокнотами і їхніми записами. Розпитавши людей, я зрозумів, що це питання є болючим для багатьох і мало хто любить ці малюнки малювати - це займає купу часу, треба багато раз перемальовувати одне і те саме, в записах легко заплутатись та і взагалі їх можна загубити або банально знищити розлитою кавою.

Перш ніж приступити до розробки я пошукав, чи таке взагалі є. Я знайшов на App Store додаток, який робив саме те, що я задумав. На хвилинку я засумував, але потім розібрався і дізнався, що додаток вже застарів і не підтримується розробником і багато людей просили оновити його, щоб вони могли користуватись далі. В цей момент у мене загорілись очі, оскільки я побачив можливість допомогти людям і створити власний продукт, в якому були би враховані всі побажання хореографів.
Кінцево мене переконав виступ легендарної команди Brotherhood, в якому вони використали згадану програму і танцювали в синхрон з зображенням із екрану, де показувались послідовні позиції танцівників на сцені
— Скільки часу ти витратив на розробку?
— Під час написання діплому я витратив на це близько 2 місяців. Після зданого диплому, я успішно закинув це діло, оскільки дизайн мені взагалі не подобався і я не міг знайти зацікавленого в такому дизайнера. Згодом, через 1.5 роки моя дівчина переконала мене у тому, що я можу довести це діло до кінця. І ось 9 місяців роботи вечорами і на вихідних і перша робоча версія вже готова. Дуже сильно цьому посприяв карантин, оскільки з’явилась гора вільного часу і мета запуститись.
— Чи плануєш у подальшому розвиток застосунку, якщо так то розкажи як саме, чи буде він і надалі коштувати мінімально, або ти плануєш збільшити монетизацію?
— Розвиток однозначно планується і є не маленький список того, що буде додаватися у застосунок. Перш за все, це будуть покращення, націлені на збільшення продуктивності хореографів, що мають справу з великою кількістю команд та номерів. Ми хочемо досягнути того, щоб процес створення малюнків був максимально простим і приносив задоволення.
Серед того, що варто виділити - це синхронізація з музикою, більш детальне налаштування сцени, групування частин номеру та інші.
Наразі додаток коштує лише долар. Коли ми закінчимо роботу над розширеними можливостями для користувачів, то розлядаємо впровадження платних підписок, щоб мати доступ до усіх функцій без жодних обмежень.
— Яка кількість людей створювала ArrangeUs?
— Команда в мене невеличка, але дуже потужна - моя дівчина, яка вдихнула друге життя в ArrangeUs та дизайнер, який з першого дня нашої співпраці дуже зацікавився ідеєю та створив наш чудовий дизайн. Коли я побачив перші дизайни, які він створив буквально за пів години, я знав - це буде потужно. Моя дівчина завжди підтримує мене, допомагає контактувати з іншими людьми, продумує, як нам просунути наш продукт та займається такою нелюбимою мною менеджерською роботою. Власне ж я повністю займаюсь розробкою, выгадую, які ж фічі будуть у додатку та вивчаю маркетинг, аби досягнути усіх, хто потребує ArrangeUs.
— Наразі застосунок доступний виключно на iOS, чи маєте в планах реліз на інших мобільних платформах?
— Плани розробки для інших платформ звісно є велыке бажання зробити додаток доступним для всіх. Особливо це стосується Android смартфонів, оскільки аналогів на ринку в принципі немє. Тому дуже часто чую питання “А коли буде на андроїді?” Так ось - хочу втілити це в життя якомога швидше і ощасливити побільше хореографів, але як швидко це буде - це вже залежить від моїх ресурсів та підтримки ком'юніті.
— Минув майже місяць з моменту релізу, чи маєш вже якийсь фідбек від хореографів?
— Я вже отримав чимало схвальних відгуків. Більшості подобається гарний і дуже простий дизайн додатку. Люди тішаться, що нарешті з’явився такий інструмент для постановок, який заміняє блокнот і надає набагато більше можливостей. Розібратися в користуванні можна без проблем і ті, хто вже випробував застосунок з нетерпінням чекають аби використати це для своїх наступних виступів.
— Чи плануєте інші мовні локалізації?
— На даний момент підтримуєм англійську, українську та російську локалізації. Допоки не виникне реальної потреби, то будемо обходитись цими базовими мовами. Скоріш за все, для більшої доступності будем додавати іспанську, французьку та китайську, але це лише плани.

Дочитали до кінця! Що далі?

Далі — невеличке прохання. Будувати танцювальне лайфстайл медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів. А статті, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу. Для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. Ми не маємо спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша мета — не кількісні показники. Нам значно важливіше згуртувати навколо Udance Magazine активне і небайдуже ком'юніті, яке обожнює цікаві матеріали та розуміє, що quality journalism matters. Нам значно важливіше генерувати матеріали, які впливають і змінюють.

Читайте також статті

Это alias block. Задайте ID блока-оригинала.