Кристина Шишкарьова

Нити або не нити?

Ось у чому питання

Я довго думала, писати або не писати ...

Одні обурюються і говорять, що онлайн уроки мають бути безкоштовними. Інші, що мають коштувати менше.

Треті не надають ціни, а іноді продають дорожче.

Вирішила вивчити питання і ось до яких висновків дійшла.

1
Кожен має право оцінювати свої знання і час в будь-якому кількісному грошовому еквіваленті. Тобто скільки хочу, стільки і прошу за власні уроки. Ніхто не має права людину за це ображати. Не подобається - не бери, шукай ліпше і дешевше, витрать свій час на пошук, благо часу наразі більше ніж достатньо. Не розумієшся на матеріалі і не можеш обрати викладача - вивчи, витрати час.
2
Не подобається, що гівно - блогери - танцівники демпінгують ціни? Ну що поробиш? Таке життя. Розумні люди розберуться, з іншими нам від початку не по дорозі.
3
Що ж зробити з тим, що всі круті трупи світу виклали власні уроки безкоштовно? Ви серйозно? Більшості учнів поки не світить повторити й половини, а якщо Ви їм за роки проведені разом не пояснили простих речей і цінностей, то в чому власне Ваша місія педагога? Тут звичайно ще є батьки та їхні амбіції, які штовхають дитятко на бік порожнього й небезпечного для здоров'я хайпа «Ось моя, яка принцеса! Займається з королівським балетом! ». У цьому випадку Ви нічого не зміните, батьки все одно понівечать власних дітей і нехай ця відповідальність буде цілком на них. Правда амбіції дещо притупляють мислення і швидше за все звинувачувати в своїх бідах вони будуть усіх навколо, окрім себе.
4
Дратує кількість новоспечених тренерів і педагогів? В більшості своїй це все ні про що і після карантину нічим і залишиться. Це люди без знань і не працюючі за покликанням і за фахом, Тому швидше за все на цьому все і закінчиться.
5
Дратує, що дехто бере більше грошей за заняття, ніж інші студії?
Дивись пункт 1.
6
Батьки просять знижку - пункт 1.
7
Батьки відмовляються платити? Значить їм задорого і платити нічим або Ви для них не становите цінності і вони не хочуть на Вас витрачатися. Спочатку дізнатися причину, а потім переглянути. Можливо вони ходили до Вас просто тому, що їм територіально зручно і в принципи на танці їм насрати. Самі обирайте, рухатися Вам з такими людьми далі по життю або ні.
Особисто мені вести заняття онлайн набагато складніше, ніж заняття в офлайн.
Я не готова за це отримувати менше певної суми коштів. Тому що навіть на карантині є десяток охочих займатися індивідуально і платити ті ж гроші, що і в реалі, але я їх не беру бо вважаю ці заняття неефективними. Далі ... моя школа теж має оренду і нам треба її сплачувати, її не скасували на період карантину і ми її втратити не бажаємо. Для мене однієї сума непосильна, для всіх потроху напряжно, але можливо. Гарний індикатор того, що Ваше дітище являє для декого цінність не тільки на словах. Тому що, коли це потрібно тільки Вам, то це не дуже вдалий проект і не варто переживати, що він помре.
Фіналочка. Все буде, як має бути! Не бухтіть і робіть свою справу по можливості добре, а якщо не виходить в онлайні - не заходьте до нього!
Не маєте грошей? Це Ваші власні проблеми, грошей не мають усі. Ви ж танець не через можливість заробити обрали фахом? Тому що коли через гроші, то розчарувань Вам не оминути.

Дочитали до кінця! Що далі?

Далі — невеличке прохання. Будувати танцювальне лайфстайл медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів. А статті, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу. Для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. Ми не маємо спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша мета — не кількісні показники. Нам значно важливіше згуртувати навколо Udance Magazine активне і небайдуже ком'юніті, яке обожнює цікаві матеріали та розуміє, що quality journalism matters. Нам значно важливіше генерувати матеріали, які впливають і змінюють.

Читайте також статті