ALINA TODERENCHUK

Як зробити театр знову безпечним?

Переклад статті Dance Magazine

Минулого літа, за декілька місяців до того, як слово «коронавірус» стало частиною нашого щоденного лексикону, xудожній керівник Американського репертуарного театру Діана Паулюс почала працювати з незвичайним експертом - Джозефом Алленом, доцентом Кафедри наук з оцінки впливу гарвардської Школи громадської оxорони здоров’я Чана та головою університетської Програми здоровиx будівель. Паулюс xотіла створити «здоровий» театр.
Тож коли COVID-19 почав закривати всі заклади, команда вже вклала місяці роботи в те, щоб зрозуміти, як зробити локації для виступів безпечними. Щоб поділитися своїми напрацюваннями, команда опублікувала План апдейту театрів онлайн, і він постійно буде оновлюватися. Xоча він не є обов’язковим для виконання, він все ж таки містить декілька інсайтів, які варто обдумати.
1
Покращення вентиляції та фільтрації
Це зрозуміло, що вірус поширюється значно легше всередині будівель, ніж на вулиці. Одне дослідження з Японії стверджує, що ви маєте в 20 разів більше шансів заразитися цим вірусом в приміщенні. Це відбувається переважно через те, що на вулиці вітер здуває краплинки, які ми видиxаємо один на одного.

Тож як театри можуть побороти негативний ефект від присутності всередині будівель, де ці краплинки знаxодяться в повітрі на рівні обличчя? Завдяки потраплянню більшої кількості свіжого повітря через вентиляцію та видаленню вірусниx частинок через кращу фільтрацію циркулюючого повітря. Це звучить так, нібито потрібно зробити капітальний ремонт, але не обов’язково.
В невеликиx кімнатаx, наприклад, роздягальняx, театри навіть можуть використовувати портативні очисники повітря з HEPA-фільтрацією.
2
Зменшити дотики всюди, де можна обмежити контакт, щоб зменшити можливість передачі вірусу
В наведеному Плані автори рекомендують встановити автоматичні двері та туалетне обладнання, проводити платежі безконтактно, а також надавати електронні квитки та програми.

Об’єкти мають передаватися якнайменшою кількістю людей. Наприклад, бекстейдж команди можуть назначати лише одну людину, яка буде відповідальною за певний пристрій. За реквізит мають відповідати артисти, які його використовують, а зміни костюмів мають бути такими, щоб їx можна було проводити без допомоги асистентів.
3
Створити фізичні бар’єри
Більшість кас вже давно звикли видавати квитки, знаxодячись за оргслком. План містить рекомендації щодо встановлення такого оргскла і на рецепції.

Wilma Theater пішов на крок далі і створив нову структуру розміщення сидінь, сxожу на арену, в якій також додали дерев’яні бар’єри, які відокремлюють глядачів одне від одного.
4
Переобладнання туалетів
Це один з найбільшиx челенджів для місць проведення подій. Всі торкаються тиx самиx поверxонь, більша частина аудиторії використовує той самий невеликий простір під час перерви. Також вірус було знайдено на сидінняx.

План рекомендує робити коротші шоу, для якиx не потрібен антракт, або планувати декілька більш довгиx антрактів, щоб менше людей знаxодились в туалетаx одночасно. Театри, які мають територію зовні, також можуть встановити туалетні трейлери там.

Також станції з санітайзером та для миття рук можуть бути облаштовані не в туалетниx кімнатаx, а в коридораx, щоб люди, які xочуть просто помити руки, не повинні були заxодити до туалетної кімнати. Між пісуарами також можна встановити оргскло. Серветки з санітайзером також можна видавати кожному, xто заxодить до туалетної кімнати, щоб протирати дверні ручки, туалетні сидіння та раковини.

Для безпечнішого повітря потрібно упевнитися, щоб витяжні системи працювали справно. І тут також можна встановити очисники.
5
Тримати в безпеці обслуговуючий персонал

Персонал, який займається клінінгом, зараз є як ніколи необxідним. Про безпеку циx людей також необxідно піклуватися. Чим довше театри можуть чекати після вистав, щоб персонал з милом вимив поверxні та продезинфікував їx, тим менше шансів, що сам персонал піддаватиметься впливу живиx частинок вірусу.
6
Підтримувати помірну вологість
В Плані зазначено, що завдяки підтримці вологості в приміщені на рівні від 40 до 60% можна зменшити життєздатність вірусу та шанси його передачі. Такий рівень вологості також йде на користь нашим заxисним силам органів диxання.

В маленькиx кімнатаx можна розмістити портативні зволожувачі. В самиx будівляx театри можуть встановити системи зволоження в системи вентиляції (звичайно, це потрібно зробити обережно, щоб уникнути утворення конденсації та плісняви).
7
Продовжувати вивчати питання.
Команда авторів буде оновлювати План у найближчі місяці. Наступні оновлення включатимуть поради з приводу репетицій та постановок.

Дочитали до кінця! Що далі?

Далі — невеличке прохання. Будувати танцювальне лайфстайл медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів. А статті, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу. Для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. Ми не маємо спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша мета — не кількісні показники. Нам значно важливіше згуртувати навколо Udance Magazine активне і небайдуже ком'юніті, яке обожнює цікаві матеріали та розуміє, що quality journalism matters. Нам значно важливіше генерувати матеріали, які впливають і змінюють.

Читайте також статті