Поліна Булат

Танці з зірками

Хто ставить хореографію в кліпах?

Бейонсе плавно рухає стегнами перед полотнами в Луврі. Флоренс Уелч з кордебалетом хлюпається у воді. Том Йорк хаотично смикається у порожній кімнаті. Щось виглядає епічним і складним, щось схоже на імпровізацію. Але якщо зірка танцює, значить, швидше за все, їй так наказав хореограф. Розповідаємо, кому музиканти зобов'язані своїми кліпами, що найбільше запам'яталися.
Сиді Ларбі Шеркауі (Sidi Larbi Cherkaoui)
Бельгійський танцівник і хореограф, автор тих самих танців в Луврі в кліпі Бейонсе і Джея Зі «Apeshit». Шеркауі навчався в школі сучасного танцю PARTS, яку заснувала Анна Тереза де Кеєрсмакер, а в 1999 році дебютував як хореограф. За свої роботи двічі отримував британську премію ім. Лоуренса Олів'є, заснував танцювальну компанію Eastman, а в 2015 став художнім керівником Королівського балету Фландрії. До Бейонсе працював над кліпами з Sigur Ros і Woodkid.
Райан Хеффінгтон (Ryan Heffington)
Автор того самого танцю маленької дівчинки в кліпі Sia «Chandelier». І ще пари десятків не менш знаменитих робіт. Хеффінгтон працював з Florence & the Machine над відео до альбому «How Big, How blue, How Beautiful», ще 5 разів поставив танці для Sia. Заробив номінацію на Греммі за хореографію в кліпі Arcade Fire «We Exist» і навіть показав, як правильно кататися на роликах дівчатам з відео Подружжя Фейкера «Gold».
Уейн МакГрегор (Wayne McGregor)
Хореограф більше знаменитий постановками для The Royal Ballet і своєї танцювальної компанії. Але в кліпах його хореографію, зазвичай на межі людських можливостей, не так вже просто впізнати. МакГрегор двічі працював з Томом Йорком. Спочатку придумав йому смиканий танець на пісню «Lotus Flower», який багато хто прийняв за імпровізацію. А пізніше продовжив цю ідею в кліпі групи Atoms for Peace. Там Йорк рухається вже паралельно з партнеркою, професійною танцівницею Фукіко Такасі.
Юрі Онукі (Juri Onuki)
Юрі з Японії, але з 11 років живе в США, де вивчала танець в університеті Джорджа Мейсона і студії Мерса Каннінгема. Зараз працює як хореограф і консультант з руху з галереями, журналами та брендами. Але одні з найбільш пам'ятних робіт Онуки - танці у кліпах Діва Хайнса, більше відомого як Blood Orange. Наприклад, в «I Know» з музикантом танцює балерина Марія Кочеткова.
Йемі Ей.Ді. (Yemi A.D.)
Чеський хореограф став відомим завдяки кліпам до альбому Каньє Уеста «Beautiful Dark Twisted Fantasy». Його знакова робота - хореографія до мініфільмів Уеста «Runaway». А остання помітна постановка Йемі для музикантів - в кліпі «Wandering Star» американської групи POLIÇA.

Дочитали до кінця! Що далі?

Далі — невеличке прохання. Будувати танцювальне лайфстайл медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів. А статті, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу. Для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. Ми не маємо спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша мета — не кількісні показники. Нам значно важливіше згуртувати навколо Udance Magazine активне і небайдуже ком'юніті, яке обожнює цікаві матеріали та розуміє, що quality journalism matters. Нам значно важливіше генерувати матеріали, які впливають і змінюють.

Читайте також статті