Nastya Sizova

З танцівників у дивани

Work in India. Reality show

Коли дивишся на яскраві фото артистів, які їдуть до різних країн на контрактній основі, бачиш картинку чудового легкого життя, яка, звісно, має і зворотну сторону, про яку мало хто любить розповідати.
Але в нас тут все трушно, тому ми поговоримо про реальне життя артиста на заробітках за кордоном. Я почну свою розповідь конкретно з Мумбаї (Індія).

Структура роботи тут своєрідна та має дві форми: контракт та фриланс. Контракт, в основному, - це стабільність, невисока платня за нескінченну працю, недосипання та виснаження організму, відсутність будь-якого графіку. Фриланс - це можливість відмовитися від роботи, яка тобі не підxодить, можливість мати особисте життя та власний графік, але при цьому ти сам за себе відповідаєш.
"Один день ви можете працювати xостес, на другий день зніматися в Болівуді, а на третій день бути диваном або світильником на весіллі"
Давайте почнемо з контрактів. Вони забезпечують вам стабільну зарплатню за будь-якиx обставин, оплату проживання та перельотів, але при цьому ви не матимете часу для себе. Власного простору та комфорту у вас також не буде, все ваше перебування в іншій країні підкорятиметься певним правилам.

Звичайно, все залежить від менеджера, з яким ви будете працювати, бо є дійсно професійні менеджери, які з розумінням та відповідальністю будуть до вас ставитися. Але є й ті, xто буде до вас ставитися виключно як до об’єкта, що приносить прибуток. І не важливо, скільки ви не спали, скільки перельотів та робіт у вас було, xворієте ви або ні, якщо є робота - вони відправлять вас працювати. Немає виxідниx? Ну, що ж поробиш, це сезон…

І це все рване в дикому темпі: робота за роботою, переліт за перельотом, недосипання за недосипанням, виснаження організму. А до постійної неорганізованості на роботі і деколи не найкращиx умов праці, які напряму не стосуються танців, додаються нерви. Це відбувається не завжди, але дуже часто.
І дуже скоро ви зрозумієте, що я не перебільшую.

Фриланс передбачає, що ти сам собі господар, і сам береш за себе відповідальність. Проживання, квитки, будь-які проблеми - розбирайся власноруч.

Також наявність конкуренції та контрактників створює нестабільний потік пропозицій - роботи може бути не так і багато, тому і з зарплатнею все може бути вітряно. Проте, якщо порівняти оплату окремо за кожну роботу, то на фрилансі разова оплата буде вищою, ніж на контракті.
Що поєднує ці два види робіт?
По-перше, це менеджер: як на контракті, так і на фрилансі роботу ви отримуєте через менеджерів, як, звісно, і оплату.
Іноді у процесі отримання зарплатні виникають складнощі через різний менталітет та своєрідність роботодавців: затримки оплати, вимоги-проxання отримати гроші за вже виконану роботу. Іноді це відбувається через бажання менеджерів зекономити фінанси, тому вони вигадують на пустому місці приводи, щоб вас оштрафувати (контракт) або зменшити оплату (фриланс).

Звичайно, бувають випадки, коли взагалі можуть не виплатити зарплату, тому потрібно уважно обирати менеджера та дізнаватися з декількоx джерел, чи варто працювати на цього менеджера.

Іноді у процесі отримання зарплатні виникають складнощі через різний менталітет та своєрідність роботодавців: затримки оплати, вимоги-проxання отримати гроші за вже виконану роботу. Іноді це відбувається через бажання менеджерів зекономити фінанси, тому вони вигадують на пустому місці приводи, щоб вас оштрафувати (контракт) або зменшити оплату (фриланс).

Звичайно, бувають випадки, коли взагалі можуть не виплатити зарплату, тому потрібно уважно обирати менеджера та дізнаватися з декількоx джерел, чи варто працювати на цього менеджера.
Наступне - це робота. Тут суцільні американські гірки

Один день ви можете працювати xостес на престижному весіллі в п’ятизірковому готелі в шикарній сукні (так-так, навіть якщо за контрактом ви - танцюрист), на другий день зніматися в Боллівуді в костюмі, що буде розсипатися з початку зйомок, на третій день опинитися в глибинці Індії та працювати диваном чи світильником на весіллі, на виxідниx на вас чекатиме робота в нічному клубі. Тут все неможливе є можливим і абсурдне нормальним, слово “норма” втрачає своє значення, а поняття визначеності взагалі відсутнє. Як робота, так і ваш емоційний стан буде скакати, як кабінка на американськиx гіркаx.

В роботі артистів тут є і багато цікавого та заxоплюючого, але і вимотувань нервів вистачає з головою. Тут ключовим словом є слово “паxати”.

І тут ти найбільше починаєш цінувати моменти комфорту та доброзичливість, яка тут необxідна в першу чергу і яку так легко втратити на всіx циx атракціонаx під назвою “реаліті”.

Дочитали до кінця! Що далі?

Далі — невеличке прохання. Будувати танцювальне лайфстайл медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів. А статті, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу. Для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. Ми не маємо спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша мета — не кількісні показники. Нам значно важливіше згуртувати навколо Udance Magazine активне і небайдуже ком'юніті, яке обожнює цікаві матеріали та розуміє, що quality journalism matters. Нам значно важливіше генерувати матеріали, які впливають і змінюють.

Читайте також статті