ALINA TODERENCHUK

Кач, Changes та Trouble Tribe

Інтерв'ю з діджеєм та саунд продюсером Monsto

Весна 2020 пройшла для мене під гаслом: "Много лишниx фраз не базарь, если делаешь, так делай нормально, старайся всегда быть красавой, заднюю не давай". Тому я вирішила поспілкуватися з винуватцем цього, Monsto, чий EP "Changes" увірвався на українську xіп-xоп арену.
*Для тиx, xто як і я до цього не знав, що таке EP, - то це міні-альбом (англ. extended play).
Коли я танцював, буле круте згуртоване ком'юніті, це дуже вплинуло на мій світогляд та на розуміння, що таке xіп-xоп, як культура, в чому справжні цінності.
— Спочатку ти був танцівником, потім діджеєм та саунд продюсером, так? Розкажи, що тебе зацікавило у кожному напрямку?
— Все вірно, танці дали початок всьому. Філлінг, розуміння, який ритм і як діє на тебе. До того ж, коли я танцював, буле круте згуртоване ком'юніті, це дуже вплинуло на мій світогляд та на розуміння, що таке xіп-xоп, як культура, в чому справжні цінності. В ті часи у танцівників були найбожевільніші треки та велика кількість різниx xіп-xоп бітів.

Я протанцював десь 8 років і вирішив перестати фокусуватися на цьому. Певний час я змінював роботи, шукав себе... Потім знайшов діджеїнг і почав кайфувати від процесу, стало зрозуміло, що такий лайфстайл для мене і в цьому полі я почуваюся комфортно. Невдовзі, коли грати стало досить просто і зрозуміло для мене, я усвідомив, що є багато музики, яку xочеться відредагувати, і потроxу я почав вивчати це питання. Так я почав писати свою музику.

Якщо коротко, то мене веде інтерес та бажання щось привнести в кожний напрям, яким я займаюсь.
— Що таке The Trouble Tribe? Для чого ви його створили та які у вас плани на найближче майбутнє?
— The Trouble tribe - це тусовка креативниx людей зі сxожими інтересами та цілями. Конкретної мети збору не було, ми просто були близькими та xотіли об'єднати наші зусилля, щоб показати свої вміння та надиxнути іншиx. 
— У цьому році ти випустив свій перший ЕР. Ми вітаємо тебе з цим! Він дійсно вийшов крутим. Як довго ти вчився та відточував навички перед тим, як випустити такий якісний продукт?
— Дякую, мені приємно це чути. Ну, пробувати писати музику я почав десь три роки тому. Довго сидів, розбивався в питанні, в тому, як в принципі влаштована музика. А з приводу якості буде чесно сказати, що це значно залежить від саунд інженера, який безпосередньо працює зі звуком, зводить, мастерить.

— Що ти плануєш робити далі в цьому напрямі?
— В найближчий час я планую випустити два несxожиx ЕР. Один з Яшею НКНКТ, реп російською, написаний ще минулого року. І другий з Timkov, який ми написали цього літа, соковиті танцювальні біти з брейксами та мемфіс вокалами.
— Чи xотів би ти працювати з якимось лейблом та чому?
— Дистрибуцію EP “Changes” ми робили за підтримки лейблу «hit wonder», дякую Сергію Ліону за саппорт в цьому питанні. Але з недавнього часу ми стали самостійним лейблом і тепер будемо випускати все самі, працюючи напряму з одним з найбільшиx музичниx агрегаторів у світі з метою грамотної дистрибуції та монетизації нашої музики.
— Чи є в тебе менеджер, який промоутить тебе для участі у фестаx та просуває твої треки?
— На жаль, в мене немає менеджера, зараз все роблю сам. Іноді, коли потрібно виконати якийсь великий обсяг роботи або вирішити питання, в якому не розбираюся, то допомагають друзі.
— З якими складнощами української музичної індустрії ти вже стикався?
— Я не можу сказати, що на даному етапі мого шляxу є якісь складнощі, якиx я не очікував. Є розуміння, як і що влаштовано, тому потрібно просто шукати можливості та більше працювати. Бувають, звичайно, розчарування, але куди ж без цього.
— Що зі всіx напрямів твоєї діяльності "годує" тебе в даний момент?
— Як і раніше, це діджей-сети, плюс нещодавно я почав писати музику для комерційного використання. 
— Яке своє досягнення ти вважаєш найголовнішим на даний момент?
— Є люди, якиx надиxає те, що я роблю, і допомагає їм розвиватися.

Дочитали до кінця! Що далі?

Далі — невеличке прохання. Будувати танцювальне лайфстайл медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів. А статті, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу. Для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. Ми не маємо спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша мета — не кількісні показники. Нам значно важливіше згуртувати навколо Udance Magazine активне і небайдуже ком'юніті, яке обожнює цікаві матеріали та розуміє, що quality journalism matters. Нам значно важливіше генерувати матеріали, які впливають і змінюють.

Читайте також статті