Кристина Шишкарьова

Контемп vs Contemporary

П'ять відмінностей між «контемп» та контемпорарі

З 2009 року я веду боротьбу з «контемпом». Я неодноразово наголошувала керівництву СТБ, що так не піде і немає такого слова, на що мені вперто відповідали, що «контемпорарі» - це занадто довго і наш ледачий і тупий глядач цього ніколи не вимовить. Але ... Як виявилося, я помилялася подвійно. По - перше Контемп, з легкої подачі "Танцюють Всі" народився, живий, здоровий і буде жити. По - друге аудиторія виявилася не настільки ледачою, як вважалося (про тупість пропущу, тому що не впевнена) і таки змогли вимовити на 5 літер більше.
1
Контемп - це неодмінно соплі, слюні, божевільні драматичні очі на камеру. Абсолютно позбавлені сенсу і вирвані з контексту жести.
Контемпорарі - це завжди про контекст. Вірніше про його зміну і трансформації. Про занурення звичного в інший контекст.
2
Контемп - це завжди драма або комедія. Частіше дешева, танцювально - серіальна, та що спекулює найбазовішими емоціями глядачів.
Контемпорарі - поза цих жанрів. Він між жанрами мешкає.
3
Контемп - це набір ефектних трюків, нерідко недоречних, а лише для демонстрації акробатичних здібностей виконавця, найчастіше не в найкращому вигляді.
Контемпорарі - не про трюк, а про сенс, про дослідження руху і явищ нашого життя.
4
Контемп розповідає прості і зрозумілі сантехніку історії і не переймається, щоб розвивати глядача і вибудовувати з ним діалог. Він віщає однозначно, глядач тільки приймає.
Контемпорарі - це про інтелект і про те, що найважливіший театр відбувається в голові у глядача. Він задає питання, а глядач сам собі на них відповідає, що однозначно покращує нейронні зв'язки в мозку.
5
«Контемп» ... та просто не існує такого слова в жодній мові.
Контемпорарі - це сучасний з англійської.

Дочитали до кінця! Що далі?

Далі — невеличке прохання. Будувати танцювальне лайфстайл медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів. А статті, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу. Для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. Ми не маємо спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша мета — не кількісні показники. Нам значно важливіше згуртувати навколо Udance Magazine активне і небайдуже ком'юніті, яке обожнює цікаві матеріали та розуміє, що quality journalism matters. Нам значно важливіше генерувати матеріали, які впливають і змінюють.

Читайте також статті