#Skyba

Прем’єрні покази нової

вистави Totem Dance Theatre - Dymamic

Інтерв'ю з виконавчою продюсеркою

вистави Кристиною Шишкарьовою

26-27 лютого 2021 року у Києві, в одному з небагатьох культурних центрів столиці Арт Братислава, відбудуться прем’єрні покази вистави Dymamic в постановці Ярослава Кайнара.
Напередодні цієї події ми поспілкувались з виконавчою продюсеркою, відомою українською хореографинею Кристиною Шишкарьовою.
— Цього разу ти не виступаєш власне хореографинею вистави, чому ти для себе обрала роль продюсерки?
— Ну, по-перше, я відчуваю себе органічно зараз саме в цьому і мені подобається працювати в продакшені.
По-друге, я бачу як багато талановитих людей навкруги і мені хочеться допомогти їм реалізовувати себе в якості творців та виконавців.
По-третє, є внутрішня місія створювати якісний продукт, який буде конкурентоспроможним на світовому ринку. Тож в свій театр я залучаю відомих українських та зарубіжних хореографів.
Наступною виставою стане робота Костянтина Томільченко. Я думаю, що його не потрібно представляти ні українській, ні світовій танцювальній спільноті.
Я відчуваю себе органічно зараз саме в цьому і мені подобається працювати в продакшені.
— Назва Dynamic доволі загальна. Про що буде вистава?
— Одна з цілей, яку я поставила для театру на цей сезон - це виробництво якісного і різнопланового репертуару. «Динаміка» (якщо зручно, то можна і так називати) це робота про рух, про його силу, про його вплив на сприйняття глядачем та на розвиток артиста.
Лексичний матеріал вистави дуже потужний, як і склад виконавців. Хотілося зробити виставу, де сучасна хореографія і є сенсом, де рух та його сила і краса народжують історії, де не потрібно лібрето і де глядач з будь яким досвідом отримає задоволення від побаченого.
Динаміка - це вистава про самодостатність танцю. Хоча ми використовуємо і авторську музику, і унікальну світлографію.
Але танець тут на першому місці. Навіть композитор, Іван Гаркуша, писав музику спеціально під дійство, яке відбувається на сцені. Для України це доволі рідкісне явище.
Динаміка - це вистава про самодостатність танцю. Хоча ми використовуємо і авторську музику, і унікальну світлографію.
— Сучасний танець в Україні все ж таки існує?
— Безперечно. Саме зараз є потреба у висловлюванні: «Art is work».
Ми декларуємо цією роботою існування професійної танцювальної спільноти за межами єдиної офіційної в Україні трупи.
— Але ви не єдині, хто створює вистави сучасного танцю в країні. Є і інші незалежні трупи.
— Так, не єдині, але особливі. (Сміється)
Ми прийшли до того, що трупа має розвиватись не тільки на «междусобойчиках» всередині комьюніті, і для того створили повноцінну платформу, на базі якої кожен танцівник в складі театру має можливість кожен день займатися практикою, ходити на уроки, тримати себе в формі. До того ж, ми не є театром одного хореографа. Ми створили місце для реалізації потенціалу талановитих митців.
Я думаю, що основна відмінність нас від інших незалежних компаній полягає саме в постійності складу і щоденної практики. Хоча можу помилятися.
Я думаю, що основна відмінність нас від інших незалежних компаній полягає саме в постійності складу і щоденної практики
— Розкажи, будь ласка, детальніше про нинішній склад театру.
— ...О! Артисти цього театру це саме те, чим варто пишатися. Я тішу себе кожен день тим, що якщо зібрались такі чудові та розумні танцівники навколо ідеї створити театр, то значить ця ідея має право на існування. Я навіть не знаю, з кого почати...
Почну з хореографа вистави Dynamic Ярослава Кайнара. Я думаю, що він один з найсильніших і розумніших танцівників, з яким мені власне доводилось співпрацювати. В ньому дуже багато потужної чоловічої енергії на сцені, це дуже рідкісне явище в сучасному світі.
В складі театру взагалі дуже сильний чоловічий склад.
Артем Гордєєв - неймовірно глибокий і оригінальний артист, який має великий досвід своїх постановок та участі в масштабних виставах.
Олексій Бусько - довгий час був солістом Київ Модерн Балет. Це зрілий танцівник, до якого завжди прикутий погляд глядача, людина народженна для танцю, а також він сам є режисером і хореографом багатьох вистав. Мені здається, що він танцював на половині світових сцен.
Богдан Кириленко - молодий, але досвідчений виконавець, хореограф, був засновником та хореографом у власній компанії якийсь час. В складі Тотем він вже був і зараз знову повернувся додому, чому ми дуже раді.
Павло Ципан - ще не дуже відомий, але я вважаю, що він стане відкриттям для танцювального комьюніті.
Дівчата. One love.
Олександра Магера для мене зараз одна з найсильніших і перспективних молодих танцівниць.
Дана Сарман - це неймовірно гармонійне поєднання дикої енергії та жіночності.
Дарья Бусько - вже відома українському глядачеві танцівниця, технічна, сильна, розумна і чуттєва.
Ірина Бодрік також не в перший раз приймає участь в наших виставах, завжди готова до експериментів та досліджень.
Олена Галушко - досвідчена танцівниця, хореограф, педагог, йога-майстер. Витончена та неймовірно глибока особистість.
Дарина Гордійчук - це ще одне відкриття сезону. Одна з самих юних, але швидкість, з якою вона розвивається, говорить про те, що скоро вона спалахне на танцювальному небосхилі.
Оксана Чупринюк та Єлизавета Мокрицька - молоді виконавиці, які знаходяться на етапі пошуку, і за цим дуже цікаво спостерігати.
Ще у нас є стажери, вони дуже виснажливо працюють, щоб потрапити у склад театру.
Народу, коротше, багато (сміється)...
— Можна запитати, що з приводу фінансів? Де Ви берете кошти на створення та утримання?
— Ні (сміється) , не можна! Хочу сказати лише одне, що мецената у нас немає і для нас важливий кожний куплений квиток і ми сподіваємося, що глядачі нас підтримають.
— Чому потрібно прийти на Вашу виставу?
— Тому що в незалежності від вашого глядацького досвіду Ви маєте не втрачати здатність дивуватися та радіти, відчувати енергію руху та сенсів, ми маємо знову повернути собі здатність відчувати життя.
— Де можна придбати квитки на Ваші вистави?
— Наразі можна замовити у адміністратора за телефоном +380937517977

Дочитали до кінця! Що далі?

Далі — невеличке прохання. Будувати танцювальне лайфстайл медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів. А статті, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу. Для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. Ми не маємо спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша мета — не кількісні показники. Нам значно важливіше згуртувати навколо Udance Magazine активне і небайдуже ком'юніті, яке обожнює цікаві матеріали та розуміє, що quality journalism matters. Нам значно важливіше генерувати матеріали, які впливають і змінюють.

Читайте також статті