Антон Овчінніков

Навіщо танцювати?

Думати про світ через призму хореографії

З цього питання почалася Лабораторія, яку ми от тільки закінчили в Постплей театрі разом з Деном Гуменним.
Воно здається вам дивним, бо всі мабуть знають на нього відповідь. Будь-хто скаже вам, що танцювати приємно, цікаво, захоплююче, пізнавально, соціально і ще багато інших корисностей. Частіше за все людина не питає себе "навіщо танцювати". Вона просто танцює, тому що відчуває внутрішній поштовх до цього. Для того, щоб почати танцювати не потрібне критичне мислення - воно навіть може заважати.
Тоді в чому справа?
Для мене сенс цього питання значно глибший ніж той, що на поверхні. Тому що танець є сферою моїх професійних інтересів, я дивлюсь на нього саме в перформативному контексті. Тож питання з якого я почав, можливо переформулювати так: "які можливості танець дає тому, хто його створює" і "як розширюється сприйняття глядача, який дивиться на танець". І ще багато - багато інших. До них, звичайно, додаються питання спроможності (або можливості) вивчати (або дивитись на) світ через призму хореографії.
Будь яку просторову дію можна розглядати з різних точок зору: намірів, результату, взаємодії з оточуючими людьми, соціальної складової дії і т.і. Але також її можна розглядати з точки зору хореографії - тобто переміщення людини в просторі (з врахуванням часу). Саме це мається на увазі, коли ви читаєте, що весь світ танцює. Але професійний контекст не тільки в цьому.
Його сенс також і в тому, як хореографія впливає на сприйняття дії або події. Дуже легко відповісти на це питання через естетичні категорії. Танець (як мистецтво рухатись разом з музикою) може мати дуже сильний вплив на глядача. І навіть більше - він може відволікати увагу від чого завгодно і дуже легко ставати центральною подією будь-якого перформансу. Але наш інтерес в лабораторії полягав в тому, щоб дослідити як хореографічне мислення може впливати на процес творення. І як працювати з хореографічною складовою, досліджуючи соціальні або політичні питання.
ВАЖЛИВО. Якщо вам цікаво читати трохи більше моїх аналітичних текстів та матеріалів, а також дивитися цікаві інтерв'ю без реклами і з моїми коментарями, ставайте моїм патроном і підписуйтесь на мій Патреон. Це перш за все для тих, кому це насправді цікаво і хто розуміє, що вся ця робота вимагає багато часу, роботи та досвіду.
Саме там вже скоро буде більш розгорнутий матеріал про результати Лабораторії "Навіщо танцювати" і про її учасників. (Це для тих, хто готовий інвестувати 8 доларів на місяць.)

Дочитали до кінця! Що далі?

Далі — невеличке прохання. Будувати танцювальне лайфстайл медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів. А статті, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу. Для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. Ми не маємо спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша мета — не кількісні показники. Нам значно важливіше згуртувати навколо Udance Magazine активне і небайдуже ком'юніті, яке обожнює цікаві матеріали та розуміє, що quality journalism matters. Нам значно важливіше генерувати матеріали, які впливають і змінюють.

Читайте також статті