НОВИНИ

На 10-мільйонний конкурс ідей вуличних культур відібрали 120 найкращих заявок

Перший в Україні конкурс ідей проєктів вуличної культури завершив прийом заявок — їх надійшло 316 зі всіх регіонів України. Це вдесятеро більше, ніж очікували організатори: Український культурний фонд (УКФ) і ГО «Центр вуличних культур».

Засновники конкурсу вважають, що отримали значний результат як для першої цільової грантової програми вуличних культур в Україні. Із анкет відібрали 120 найкращих — вони візьмуть участь у освітній частині програми «Культура плюс» за підтримки агентства США з міжнародного розвитку USAID, що відбуватиметься з 15 лютого до 15 березня. В результаті ідеї, подані на конкурс, зможуть бути реалізовані у проєктах.

Перевагу у відборі віддали ідеям, які
●     утверджують практики вуличних культур в Україні як невід’ємної складової розвитку молоді, сприяють її культурному та особистому становленню та самовираженню;
●     інтегрують молодь через вуличні культури в суспільне життя та забезпечують альтернативне культурне дозвілля;
●     популяризують вуличні культури серед спільноти — публічні події, фестивалі тощо.

Серед надісланих ідей: фестивалі й форуми, батли на вуличних локаціях, концепції урбан-парків, урбан-центрів, урбан-шкіл, виставки, мурали та графіті, друковані й інтернет-видання, відео блоги та фільми, подкасти, навчальні ігри. Організатори вважають, що теми заявок відображають нагальні потреби спільноти вуличних культур з усієї України, яка нараховує, на їхню думку, більше, ніж 1 мільйон учасників.

Географія анкет охоплює всю Україну — заявки надсилали з усіх областей. Найбільше було подано з Києва — 58 анкет. З Харкова надіслали 27 анкет, із Запоріжжя — 11, зі Львову та Одеси — по 10.

«Ми приголомшені такою кількістю заявок — за невеликий термін їх надіслали в декілька разів більше, ніж ми очікували. Тому ми в 4 рази збільшили кількість анкет, які будуть брати участь у наступному навчальному етапі: замість 30 заявок ми відібрали 120, — пояснює співзасновник «Центру вуличних культур» Єгор Матюхін. — Попит на нові проєкти вуличних культур постійно зростає. Навіть у святкові дні, у дні національного січневого локдауну люди готували анкети, сподіваючись на успіх своїх ідей».

Єгор Матюхін впевнений, що освітня програма, яка відбувається за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID, допоможе авторам анкет отримати всі знання й навички, необхідні для реалізації власних мрій. Навчання відбуватиметься з 15 лютого до 15 березня.

З 15 березня до 19 квітня учасники конкурсу подадуть аплікаційні пакети, а з 19 квітня по 27 травня відбудеться конкурсний відбір найкращих проєктів. У червні відбудуться переговорні процедури з ініціаторами відібраних проєктів і підписання договорів про реалізацію проєктів. Вона відбудеться з 1 липня 2021 року до 20 січня 2022 року.
Загальний бюджет лоту в 10 млн грн буде розподілений між найкращими ідеями (від 100 тис. до 700 тис. грн на один проєкт).

Більше дізнатися про умови конкурсу можна на сторінці лоту на сайті УКФ.

Про програму УКФ «Культура плюс» можна дізнатися на сторінці програми.
#КУЛЬТУРА #ІНДУСТРІЯ