НОВИНИ

Cirque du Soleil збанкротує?

Всесвітньо відомий канадський цирк Cirque du Soleil опинився близький до банкрутства через припинення виступів у зв'язку з коронавірусів. Більше 3 тис. Його співробітників і артистів звільнять.

Cirque du Soleil і її дочірні компанії направили заяву про захист від кредиторів до суду Квебека, йдеться в релізі компанії.

«Протягом останніх 36 років Cirque du Soleil була дуже успішною і прибутковою організацією. Однак з нульовим доходом після примусового закриття всіх наших шоу через COVID-19; керівництво повинно було діяти рішуче, щоб захистити майбутнє компанії », - заявив Даніель Ламарр, президент і виконавчий директор Cirque du Soleil Entertainment Group.Проблеми компанії виявилися пов'язані з обмеженнями через коронавируса і повсюдним скасуванням турів. Щоб виключити можливість банкрутства, їй довелося піти на реструктуризацію бізнесу. Фінансову підтримку цирку нададуть американська інвесткомпанія TPG, китайський фінансово-промисловий конгломерат Fosun і другий за розміром пенсійний фонд Канади Caisse de dépôt et Place du Québec - основні інвестори, яким з 2015 року належить контроль над ним.

Три інвестора створять два фонда на загальну суму в $ 20 млн для підтримки співробітників постраждалих підрядників і направлять $ 300 млн на підтримку перезапуску циркової діяльності та виплату компенсацій за квитки.Незважаючи на це, цирку все ж доведеться піти на масштабні скорочення. В цілому планується звільнити 3480 співробітників і виплатити їм компенсації зі спеціально створеного фонду. Пізніше, коли це дозволить епідеміологічна ситуація і тури відновляться, всіх планують взяти назад.

Артист Cirque du Soleil розповів, що більшість артистів залишилися без роботи з березня, а напередодні оголосили, що контракти з ними розривають остаточно. «Учора в 19 вечора за київським часом було опубліковано відео з нашим віце-президентом компанії, який оголосив, що у зв'язку з невизначеною ситуацією і неможливістю прогнозувати, коли почнеться робота, все шоу Cirque du Soleil, крім Лаг-Вегаса і Орландо, закриті. Ми були тимчасово звільнені з березня, а наразі нам сказали, що наші контракти перервані і ми звільнені зовсім, тобто ніяких зобов'язань вони перед нами більше не несуть », - розповів він.За його словами, виплата будь-яких фінансових гарантій іноземним артистам не передбачена. «Після цього відео наш начальник, який відповідає за туровий дивізіон цирку, пояснив, що через 12-18 місяців вони, може бути, почнуть відновлювати турові шоу (шапіто). Це поки все розмови, артисти не будуть сидіти і чекати без роботи. Швидше за все, старі артисти при поновленні роботи будуть в пріоритеті, але люди вже будуть по-іншому ставиться до Cirque du Solei. Природньо, артисти будуть очікувати, коли все закінчиться на 100%, щоб знову не наступити на ті ж граблі », - сказав він.

Cirque du Soleil був заснований в 1984 році і відомий своїми акробатичними постановками, в яких поєднуються елементи циркового мистецтва і вуличних вистав. У компанії до кризи працювали 4 тис. Чоловік по всьому світу. З них 1,3 тис. Були артистами з 55 країн.
#КУЛЬТУРА #ІНДУСТРІЯ