НОВИНИ

У мережі закликають бойкотувати Netflix

Танці з «Cuties» поширили в якості доказів, а сервіс звинуватили в підтримці педофілії. Журналісти при цьому картину в основному хвалять.

9 вересня на Netflix вийшов фільм «Красуньки» (Cuties), який зняла французька постановниця Маймун Дукур (Maïmouna Doucouré). Картина розповідає про 11-річній дівчинці Емі, яка з однолітками починає займатися тверком, кидаючи тим самим виклик традиціям своєї консервативної сім'ї.

Фільм вже показували журналістам на фестивалі «Санденс» і Берлінському кінофестивалі, але саме прем'єра на Netflix відкрила його для глядачів по всьому світу. Але «Красуньки» тут же потрапили в скандал: користувачі соцмереж звинуватили творців картини в сексуалізації неповнолітніх і підтримки педофілії, а в твіттері набрав популярність хештег #CancelNetflix.

Причина криється у головній сюжетній лінії фільму. У «Милашка» неодноразово показують, як діти займаються тверком, який вважається в масовій культурі досить еротичним танцем. Незабаром після прем'єри на Netflix користувач під ніком Ghost Jim зробив тред з уривками, де дітей, на його думку, сексуалізують. Також він зазначив, що у фільмі 11-річна дівчинка робить оголений знімок і публікує його в мережі, піднімається тема дікпіков і вебкама.

Це вже друга хвиля критики «Красуньок» і Netflix: почалося все з публікації першого трейлера і постера в серпні. На афіші дівчинки позують в коротких шортах і топах - в такому образі вони виконують тверк у фільмі. А в описі Cuties вказувалося, що 11-річна Емі, крім тверка, починає «пізнавати свою жіночність».

Це викликало критику в соцмережах, і Netflix в результаті вибачився, помінявши постер і опис. Режисер фільму Маймун Дукур в той же час підкреслювала, що фільм як раз присвячений проблемі сексуалізації неповнолітніх і конфлікту традицій і інтернет-культури. Вона розповідала, що ідея «Красуньок» прийшла до неї під час відвідин дитячого шоу талантів.

На сцені стояли дівчатка, одягнені в по-справжньому відвертий одяг. Вони танцювали в дуже сексуальною манері. Я була вражена, спостерігаючи за всім цим з сумішшю шоку і захоплення. Я запитувала себе, чи розуміють ці дівчатка взагалі, що вони роблять.

Маймуна Дукур
режисерка "Красуньок"

Тоді основний удар припав на Netflix: визнання помилок і заміна промо-матеріалів дала користувачам відчуття, що «Красуньки» стали жертвою вводячого в оману маркетингу. Дукур підкреслила, що побачила американський постер на Netflix одночасно з усіма, не знаючи, які кадри вибере сервіс.

Але після прем'єри соцмережі наповнилися відгуками, що фільмі все показано «навіть гірше, ніж здавалося спочатку».

Журналісти при цьому переважно хвалять фільм. У «Красуньок» 90% позитивних рецензій на Rotten Tomatoes і 64 бали зі 100 на Metacritic. Автор видання Decider Анна Мента, наприклад, вважає картину «вдумливої критикою того, як суспільство змушує маленьких дівчаток демонструвати сексуальної в дуже юному віці». На її думку, ті, хто критикував картину на етапі трейлера, повинні подивитися її і після цього вибачитися перед постановницею.
#ІНДУСТРІЯ #КУЛЬТУРА