НОВИНИ

Німецькі клуби визнали культурними інституціями

7 березня Бундестаг затвердив законопроект, згідно з яким клуби і концертні майданчики отримають статус «культурних інституцій» («об'єктів культурного призначення»). Тепер, у правовому плані, вони прирівнюються до музеїв і театрів, повідомляє Клубна комісія Берліна (Clubcommission Berlin)

Що це означає?

Раніше німецькі клуби класифікувалися як «розважальні заклади» і знаходилися в одному ряду з казино, кінотеатрами, букмекерськими конторами і публічними будинками.

Новий статус «культурних інституцій» дозволить клубам і концертними майданчиками стати менш вразливими перед інвесторами і не закритися через вимушену реновації та джентрифікації.

«Багато музичні клуби, культурні центри та інші альтернативні майданчики за останні десятиліття з'явилися на занедбаних заводах. Так розвивається незалежна, постіндустріальна естетика, - пише Клубна комісія Берліна. - Ця епоха добігає кінця: порожніх заводів майже не залишилося, деіндустріалізація міст в більшій мірі завершена. В майбутньому йтиметься про занятті інших місць: магазинів в пішохідних зонах, порожніх універмагів, офісних будівель, які більше нікому не потрібні, а може і цілих торгових центрів ».
Крім того, як «культурні інституції» клуби зможуть претендувати на додаткову підтримку, в тому числі фінансові виплати і податкові пільги для боротьби з наслідками пандемії. Серед гострих проблем, наприклад, берлінських клубів - стрімке зростання цін на нерухомість і підвищення орендної плати для закладів.

«Своїм рішенням Бундестаг посилає країні потужний і давно назріле сигнал. Музичні клуби - це установи культури, які формують самобутність міських районів і є невід'ємною частиною культурного і економічного життя Німеччини », - зазначила Памела Шобесс, генеральний директор об'єднання музичних установ Німеччини LiveKomm.

Видання Spiegel пише: «З одного боку, рішення парламенту непростий і недвозначне - воно визнає" значний внесок »клубів в культурне життя Німеччини і прямо закликає уряд зробити все можливе, щоб внести зміни в будівельне право.

З іншого - м'яке і ні до чого не зобов'язує. Уряду ще тільки належить впровадження цих рекомендацій, а саме рішення все ж не має зобов'язуючої сили, хоча автори законопроекту і стверджують, що високопоставлені міські чиновники нарешті проявляють інтерес до їх ідеї, а не категорично заперечують її, як раніше ».

До прийняття закону єдиним німецьким клубом з культурним статусом був «Бергхайн». Федеральний фінансовий суд знизив податки клубу ще в 2016 році, прирівнявши його події до класичних культурним концертам і виставкам.

За підрахунками Berlin Club Commission, в докризовий 2018 року заради клубів в Берлін приїхали три мільйони чоловік. На клуби, готелі, бари, кафе і ресторани вони в середньому витрачали 205 євро в день. Таким чином клубний туризм приніс до міського бюджету близько 1,5 мільярда євро.
#ІНДУСТРІЯ #КУЛЬТУРА