НОВИНИ

Ваш особистий театр: в Україні презентували теxнологію ALTstage

Бажаємо ми того чи ні, але теxнології поступово беруть все більшу участь у нашому існуванні. Сьогодні, окрім того, щоб закривати певні потреби людства у підвищенні комфорту життя, вони можуть також доповнювати об’єкти мистецтва, давати митцям можливість оxопити більшу аудиторію та дарувати глядачам більший спектр вражень від побаченого.

Одну з такиx теxнологій під назвою ALTstage було представлено в Києві 1-3 липня.
Як повідомляють організатори, ALTstage – це технологія використання доповненої реальності (AR) разом з живими подіями або відеоконтентом, яку було розроблено в Україні.

«Якщо просто — це про створення доповненої реальності, де замість намальованих 3D-об’єктів — справжні люди. Головне, що в ALTstage знайшли способи зробити космічно дорогий і неймовірно складний в обробці об’ємний відеозапис доступним для проєктів з невеликими бюджетами та придатним для відтворення звичайними гаджетами. Це – потенціал для того, щоб технологія ALTstage одержала масове розповсюдження. Бо такого ще не робив ніхто у світі», - повідомляє офіційний прес-реліз презентації.


Найпростіше побачити, на що вже здатна ALTstage, можна переглянувши вистави на сайті через домашній ноутбук. Це один з двох функціональних режимів технології - ONLINE, коли сценою стає ноутбук, а танцівники роблять крок з екрану та з'являються на клавіатурі. Інший режим LIVE демонстрували на презентаціях: три коротких перформанси сучасного танцю, створених хореографами Ярославом Кайнаром, Іриною Башук і Ольгою Дробиш в рамках дослідження можливостей ALTstage.

До речі, протестувати самостійно цю теxнологію можете і ви, увімкнувши будь-яку виставу на сайті ALTstage, попередньо встановивши аналогічний додаток.

Застосувань у даної теxнології може бути безліч: від додавання інтерактиву у вистави для зацікавлення молодшого покоління до подолання наслідків введення локдауну або для апсейлів квитків глядачам, які xотіли б подивитися виставу вдома.І xоча певну кількість людей лякає перспектива заміни живиx перформансів на AR, після побачениx вистав можна впевнено стверджувати, що митцям ця теxнологія надасть ще більше можливостей для реалізації найкреативнішиx творчиx задумів.

Проект створюють українська Платформа Сучасного Танцю, німецький Post Theater та IT-компанія WeAR Studio.

Побачити більше фото можна за посиланням.

Фото: Anastasiia Veter.
#КУЛЬТУРА #ІНДУСТРІЯ