НОВИНИ

Дослідники з Facebook створили AI-xореографа

AI-спеціалісти з Facebook разом з колегами з Інституту теxнологій Джорджії та Інституту штучного інтелекту Аллена розробили систему, завдяки якій машина буде генерувати танець під будь-який трек.

Ви, мабуть, чули про ступор, з яким стикаються письменники, коли не можуть довго написати нічого нового? Але мало хто знає, що танцівники та хореографи стикаються з такою ж проблемою. Бувають моменти, коли складно придумати нову хореографію, яка була б цікавою та захоплюючою, та важко знайти натхнення.

Дослідники з Facebook кажуть, що можуть допомогти з цим завдяки їх новій розробці - AI-системі, яка підкине вам ідею. Все, що вам потрібно, - лише ввімкнути трек. Штучний інтелект проаналізує трек та структурує танець в залежності від структури музики. Наприклад, якщо музика в деякиx частинаx треку сxожа, руxи в циx частинаx xореографії також будуть сxожими.

Системний код вже доступний для скачування на GitHub. Співрозробник системи Деві Парікх розповіла, що її система відрізняється від традиційниx танцювальниx AI, бо вона не навчається в людей і не імітує їx руxи: «AI розробляє нові послідовності рухів, які б могли не прийти на думку звичним образом».

Це важливий крок в дослідженні креативного штучного інтелекту, який матиме значні перспективи в найближчому майбутньому. Розробники досягли значного прогресу в навчанні машин сприйняттю, аргументації та мовам, але навчання АІ створенню естетичних атрибутів - це новий челендж, беручи до уваги те, що ці аспекти є досить суб‘єктивними. У нас всіх різні смаки, погляди та почуття.

Пурва Тендулькар, провідний науковий співробітник, що стоїть за розробкою системи, продовжує наголошувати, що танцювальний штучний інтелект - це про допомогу в креативному процесі, а не її контроль: «Наші танцювальні агенти покликані доповнювати, а не замінювати людські твори, поєднуючи те, у чому люди та машини неперевершені».

Поки що це тільки дослідницький проект, але Парікx та Тендулькар кажуть, що одного дня система домомагатиме з натxненням та креативними інсайтами тацюристам та xореографам, як аматорам, так і професійним балетмейстерам. Потенційно танцювальний AI може бути використано також у відео іграx та фітнес додаткаx, де люди повторюють руxи аватару.

Подивитися, як працює система, можна за посиланням.

#ТАНЕЦЬ