НОВИНИ

Adidas випустить снікери з грибів

У жовтні 2020 року adidas оголосив про співпрацю з зі стартапом Bolt Threads, який займається створенням замінника шкіри з міцелію грибів - Mylo. Тепер бренди представили перші спільні кросівки на основі класичної моделі Stan Smith

Пара отримала незабарвлений верх з «грибний шкіри» з характерними деталями: перфорацією у вигляді трьох смужок, брендингом на язичку і накладкою ззаду. Підошву виготовили з натурального каучуку.

Коли модель надійде в продаж поки невідомо.
«Впровадження Mylo в якості нового матеріалу - це важливий крок у нашому амбітному плані з позбавлення від пластику. Ми повинні навчитися працювати з природою, а не проти неї, і докласти всіх зусиль для пошуку інноваційних рішень, які передбачають відповідальне використання поновлюваних ресурсів і враховують особливості екосистеми Землі. Як бренд ми продовжуємо досліджувати інновації в області матеріалів », - говорить керівник відділу майбутнього adidas Емі Джонс Ватерлаус.

Як створюють матеріал Mylo
Для створення замінника Bolt Threads вирощує коріння грибів на шарі спеціальних тирси з органічних матеріалів. На ріст міцелію йде від восьми до десяти днів, після чого матеріал збирають, сушать, обробляють і готують до фарбування і тиснення в потрібну форму.

При виробництві матеріалу компанія задіє в половину менше води, ніж, наприклад, при вирощуванні бавовни, не використовує матеріали тваринного походження, а також скорочує викиди парникових газів.

Раніше adidas випустив кросівки з перероблених матеріалів в колаборації з дизайнером Шоном Уотерспун. Пару виконали на основі моделі adidas Superstar з переробленого паперу і коркового дерева, а підошва на 10% складається з переробленої гуми.
#СНІКЕРИ