НОВИНИ

Оскар змінює правила на один рік

Згідно повідомленню видання Deadline, Американська кіноакадемія вперше в історії допустила до участі в «оскарівської» гонки стрічки, прем'єра яких запланована тільки на стрімінгових сервісах або VoD. У той же час в Академії висловили підтримку кінотеатрам і підкреслили, що це зміни на 2021 рік у зв'язку з поточною ситуацією через пандемію коронавируса.

За правилами Кіноакадемії ігровий фільм повинен обов'язково вийти в прокат в кінотеатрах Лос-Анджелеса, щоб претендувати на нагороди «Оскара». Тривалість прокату - не менше семи днів поспіль з трьома показами в день. Прем'єра документальної картини може також проходити в кінотеатрах Нью-Йорка. У попередні роки стрімінга влаштовували обмежені прокати для картин, які висували на «Оскар». Наприклад, так вчинив Netflix з «ірландців» Мартіна Скорсезе і «Шлюбної історією» Ноа Баумбаха. 

Головна зміна в 2021 році Номінуватися на «Оскар» зможуть фільми, які вийшли на стрімінгових сервісах, таких як Netflix або Amazon. Також претендувати на нагороди Кіноакадемії зможуть стрічки, випущені на VoD. Наприклад, «Тролі 2: Світовий тур» студії Universal або Military Wives ( «Дружини військовослужбовців») - прем'єра останнього відбудеться на Hulu 22 травня. Одна з умов - стрічку потрібно представити Кіноакадемії протягом 60 днів після прем'єри. Ці правила будуть діяти тільки для 93-й церемонії вручення премії «Оскар». «Академія твердо впевнена, що кінотеатри - кращий спосіб відчути магію кінематографа. Наша позиція щодо цього незмінна і непохитна. Проте пандемія COVID-19 змушує нас ввести тимчасові винятки в правила. Академія підтримує всіх членів і колег в цей нестабільний час. Ми побачили важливість показати і відзначити їх роботи саме тепер, коли глядачі цінують кіно більше, ніж раніше », - йдеться в заяві президента Академії Девіда Рубіна і виконавчого директора Дон Хадсон. 

Фільми в категорії «Кращий іноземний фільм» також звільнять від обов'язкового прокату в кінотеатрах Лос-Анджелеса. Вперше в історії складати короткий список номінантів будуть всі члени Кіноакадемії, а не тільки відвідали покази в Каліфорнії. Це правило прийняли тільки для «Оскара 2 021». Замість двох окремих номінацій - «За краще зведення звуку» (Best Sound Mixing) і «Кращий монтаж» (Best Sound Editing) з'явиться одна - «За кращий звук» (Best Achievement in Sound). Таким чином кількість номінацій скоротиться до 23. Претендувати на «Оскар» за кращий саундтрек зможуть тільки ті фільми, в яких звучить не менш 60% оригінальної музики, іншими словами, написаної спеціально для стрічки. Раніше до цієї номінації допускалися фільми, де «переважно звучить оригінальна музика». 

Кіноакадемія дотримується принципів сталого розвитку, тому 93-а церемонія «Оскар» стане останньою, коли номінантам дозволять надсилати журі фільми і саундтреки до них на фізичних носіях, а сценарії в паперовому варіанті. 93-а церемонія вручення нагород «Оскар» пройде 28 лютого 2021 року, а також планувалося. Участь стрімінгових сервісів в «оскарівської гонці», як і в Каннському кінофестивалі - предмет суперечок вже декількох років. Так, останні два роки Netflix не бере участі в Каннах, а деякі режисери переконані, що фільми стрімінга начебто Netflix, Amazon або Hulu не повинні претендувати на премію «Оскар». У їх числі Стівен Спілберг, який в 2019 році назвав стрімінга «справжньою загрозою для кіноглядачів». Правда, в 2020 році на Apple TV + вийшов його серіал «Дивовижні історії».
#КУЛЬТУРА #ІНДУСТРІЯ